Tag: telefon şarjdayken kullanmak

Akıllı Telefonuna Cevap Verince Öldü

Çalan akıllı telefonuna cevap veren 23 yaşındaki Ma Ai Lun, telefonu açınca hayatını kaybetti.

Çin’de meydana gelen olayda, elektrik prizine takılı haldeyken çalan akıllı telefonuna cevap veren  Ma Ai Lun hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde benzer bir olayda İsviçre’de yaşanmıştı. Akıllı telefon, kullanıcısının cebinde patlayarak alev almıştı.

IPhone Genç Kızın Sonunu Getirdi

Ma Ai Lun

Çin’de yaşanan olayla ilgili olarak, hayatını kaybeden kızın ailesi, Apple’a tazminat davası açtı. Lun’un kız kardeşi ise ülkelerindeki sosyal paylaşım sitesi üzerinden “Umarım Apple bu konuda bize bir açıklama yapar. Ayrıca herkesi telefon şarj olurken kullanmamaları için uyarıyorum”  şeklinde bir mesaj yayınladı.

Konu ile ilgili olarak Apple cephesinden araştırma yapılacağına dair açıklama yapıldı. Apple, yaşanan olay için üzgün olduklarını belirterek, genç kızın ailesine başsağlığı diledi.

İsviçre’de meydana gelen benzer olayda ise, 18 yaşındaki Fanny Schlatter, akıllı telefonunun cebinde patlaması sonucu yaralandı. İş yeri sahibi Stephane Kubler’ın üzerine döktüğü su ile kurtulan Schlatter’e 1 ay iş göremez raporu verildi. Firma konu ile ilgili inceleme başlattı.