Eskişehirli Profesörden Şaşırtan İstifa

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde kız öğrencisiyle ilişkiye giren ve bu fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan Eskişehirli Profesör, bölüm başkanlığından istifa etti.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, kız öğrencisi ile kendisinin çekilen çırılçıplak fotoğraflarını Instagram hesabından yayınlayan Prof. Dr. A.N.T. ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Eskişehirli Profesör İletişimden Sorumlu Rektör Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Barış Kılınç imzasıyla yapılan açıklamada,  A.N.T.’nin kendi isteği ile bölüm başkanlığı görevinden istifa ettiği, hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedilerek şöyle denildi:

Eskişehirli Profesörden Şaşırtan İstifa

Eskişehirli Profesörden Şaşırtan İstifa

ÜNİVERSİTEDEN SORUŞTURMA

“Anadolu Üniversitesi ile ilgili, son günlerde çeşitli basın organlarında tekrar edilen, üniversitemizin bir öğretim üyesinin, bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan fotoğrafları hakkında yapılan olumsuz haberleri yakından takip etmekteyiz. Yaşanan tatsız olayın, Anadolu Üniversitesi kurumsal kimliğine mal edilecek şekilde algılanmamasını umut ediyoruz. Kişisel fiil ve eylemlerin, bütün personelimizi ve bilhassa kurumumuzu töhmet altında bırakmayacağını önemle vurgulamak isteriz. Söz konusu öğretim üyesi, basına yansıyan haberlerin ardından, herhangi bir zorlama olmaksızın, kendi iradesiyle bölüm başkanlığı görevinden istifa etmiş ve kısa süre içerisinde Anadolu Üniversitesi tarafından hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

Yorum kapalı.